Fleabag

2604 takipçi  
Fleabag izle
Fleabag altı bölümden oluşan bir İngiliz komedi dizisi ve daha ilk bölümünde elinizi ayağınıza dolaştırıyor. Amazon üzerinden yayınlanan BBC3 dizisi, aslında 2013 Edinburgh Festivali’nde Fringe First Award sahibi tek kişilik bir tiyatro metninden uyarlandı. Yazan, oynayan ve televizyona uyarlayan ise aynı isim: Phoebe Waller-Bridge. Fleabag, Londra’da ayakta kalmaya çalışan, son derece tuhaf bir aileye sahip, beş parasız ve yalnız, bir orta sınıf mensubu kadının hikâyesi. En yakın arkadaşını bir kazada kaybetmesinin ardından bu taze trajediyle baş etmeye çalışırken, hayata tutunmaktaki ısrarını hepsi birbirinden kaçık aile fertleri aracılığıyla anlatıyor. Mesafeli babası, dayanılmaz ölçüde alaycı ve itici üvey annesi, gergin ve muhafazakâr ablası ve tek gecelik ilişkileri etrafında dönen bu komik evren ekranın karşısındaki izleyicilerde sağlam bir empati duygusu yaratıyor.
Fleabag Türkçe altyazılı orijinal dilinde yabancı dizi izle, Fleabag tüm bölümleri ücretsiz mobil izle. Fleabag yabancı dizi hakkında yorum yapabilirsiniz.
Yapım Yılı : 2016
Oyuncular : Phoebe Waller-Bridge, Jenny Rainsford, Olivia Colman, Hugh Skinner, Sian Clifford
IMDB : 8.7
Görünüm:
Bölüm Adı
Yayınlanma Tarihi
Yorumlar 11 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.

Yorumlar spoiler içerebilir, yine de görüntülemek ister misiniz ?

  • sinemakolikKayıtlı Üye

    Dizinin izlenirliğini artıran bence, çoğu dizide duvarlar vardır başrol o duvara sıkışır oyuncunun samimiyetini, sıcaklığını seyirci hissedemez yani onunla bağ kuramaz. Bu dizi de oyuncunun duvarı geçip seyirci ile konuşması diyalog halinde olması çok iyi, çok keyifli. Seyirciyi yani beni bizleri dizinin içine çekiyor; sanki dizi de bizlerde varmış oyuncuymuşuz gibi ortamı bire bir yaşıyoruz. Dizideki ruh hallerini bire bir yaşama imkanı buluyoruz. Son sahne vedası anlattıklarımı çok iyi özetliyor. Sevdiğimiz insanın vedası gibi; sanki hiç göremeyeceğiniz bir arkadaşınızın vedası nasıl hissettirirse bu sahne bize bunu hissettirdi. Bu vedaya üzüldüm. Çok iyi düşünülmüş tasarlanmış mini dizi bu tarz dizilerin çoğalması gerekir.


    2

    0

    Cevap yazmak için üye ol.
Reklamı Kapat