Foundation

261 takipçi  
Foundation izle
Galaktik İmparatorluğun yönetimi altında yaşayan galaksideki gezegenlere dağılmış karmaşık bir insan destanı. SineMap
Foundation Türkçe altyazılı orijinal dilinde yabancı dizi izle, Foundation tüm bölümleri ücretsiz mobil izle. Foundation yabancı dizi hakkında yorum yapabilirsiniz.
Yapım Yılı : 2021
Oyuncular : Jared Harris, Laura Birn, Lou Llobell, Leah Harvey, Lee Pace
IMDB : 7.4
Görünüm:
Bölüm Adı
Yayınlanma Tarihi
Yorumlar 5 Yorum

Yorum yazmak için giriş yapmanız gerekiyor. Üyelik tamamen ücretsiz.

Üye ol.

Yorumlar spoiler içerebilir, yine de görüntülemek ister misiniz ?

 • myssbaKayıtlı Üye

  Vakıf veya İmparatorluk serinin tüm kitaplarını okumuş biri olarak heyecanla izliyorum.
  6. Bölümdeki saçmalıklar 7. bölümde biraz telafi edilmiş.
  Dizigom1 ‘e teşekkürler.


  6

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
 • hasanovaxKayıtlı Üye

  Diziyi izleyeli birkaç gün oldu ama yine yorum yapmak istedim.

  Spoiler içeren alan

  Ekşi sözlük vb. yerlerden diziyle ilgili bazı yorumlar okuduktan sonra başka bir izleyicinin yazdığı, Terminus tarafının daha siyasi zekaların, çekişmelerin yaşandığı Game of thrones tarzı bir tarafı olmalıydı görüşüne katılıyorum. Ayrıca Senarist, Salvor Hardin gibi bir karakteri köy korucusu gibi göstermeyip Game of Thrones’tan bilidğimiz Serçeparmak, Tyrion gibi siyasi zekalarıyla ön plana çıkan karizmatik tipte bir oyuncu seçip, güçlü bir senaryo geliştirmeliydi. Ayrıca 35 yıl geçmesine rağmen Terminus’un neden hala yeterine gelişmediği 3 5 ev ile sınırlı kaldığını anlamıyorum. Bunun aksine Trantor tarafı oldukça tatmin ediciydi. Daha önce dediğim gibi Lee Pace (Orta yaştaki imparator.) dizinin tartışmasız en karizmatik oyuncusu ve seriye yakışan bir tip.

  4

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
 • hasanovaxKayıtlı Üye

  Spoiler içeren alan

  Çoğu kişi kitabı okurken Gaal ve Salvor Hardin karakterlerini iki beyaz erkek olarak zihninde canlandırmıştır. Ben bir türlü bu iki büyük karakterin siyahi iki kadın olmasına alışamadım. Olay siyahi veya kadın olması değil yanlış oyuncular seçilmiş gibi hissettim dizi boyunca. Siyahi kadın seçersiniz saygı duyarım ama daha karakteristik tipler olması şart. Çünkü seriyi okurken bu karakterler zihnimizde çok büyüktü. Dizideki tek karizma tip orta yaştaki imparator. Acaba 2. Sezonda Hober Mallow karakteri siyahi bir kadın mı olacak diye merak ediyorum. Zaten dizinin pek tutmamasının sebebi de bu bence, saçma oyuncularla Vakıf serisini çekmeye kalkmışlar. Ayrıca seriden oldukça farklı senaryolar bence kitabın ufkuna hakaret olmuş. Ama bizi biraz olsun dünyadan alıp götürdüğü için izledim.

  4

  0

  Cevap yazmak için üye ol.
Reklamı Kapat